Brněnské Pyvo bývá každý poslední čtvrtek v měsíci. Některé srazy byly spojené s BRUG – Brno Ruby User Group, komunitou kolem Ruby.
Normální termín Pyva vychází v prosinci nevhodně, a tak se místo posledního čtvrtka sejdeme ve čtvrtek druhý.
Přednášky nebudou. Lightning talky být můžou, ale bez projektoru.
Hlavním tématem večera bude, jak už to tak tradičně bývá, hardware!
Přineste se pochlubit pípátky, blikátky, točítky, chytrými varnými konvicemi a jinými zajímavými věcmi. Nejlépe samozřejmě vlastnoručně ubastlenými a Pythonem poháněnými :)
Letos budeme taky pokračovat v tradici předvánočních blešáků, kterých bylo už šest.
Máte doma nepoužívaný router, diody, sluchátka, disky, nebo jinou elektroniku? Nebo se nehodil úlovek z loňska? Doneste je a vyměňte za něco, co vypadá užitečněji! (po n pivech)
Je tady třetí ročník samolepkové burzy!
Máte doma nějaké samolepky, které nechcete? Doneste je a vyměňte za samolepky, které chcete!
Sejdeme se v salonku u Dřeváka. Těšíme se!
Na tomto Pyvu si řekneme, jak příjemněji používat a spravovat Windows a jak se co nejvíce přiblížit prostředí, které funguje na Linuxu. Dále něco o sdílení projektů nejen pro Python nováčky.
Během svých Python kurzů mě napadá spousta projektů, v cestě ale stojí jednak jakým způsobem zaujmout účastníky a ukázat jim, co vše je možné, a jednak jak jim po pochopení základů dát jednodušší projekty, do kterých se můžou hned pustit. Kam všechny nápady sepsat tak, aby si mohli nováčci dobře vybrat? Bude to zajímavé i pro ostatní? Asi mám nápad na řešení.
Na tomto Pyvu se budeme věnovat času. Student z VUT nám poví, jak pomocí Pythonu vytvořil webové rozhraní ke své bakalářské práci.
Vymyslíš, pospojuješ, za půl dne máš funkční prototyp. Tvůj kód je ale škaredý a nikdo se v něm už nikdy nevyzná. Konvence neřešíš, hlavně že to funguje. Dobrá práce? Špatná práce?
Všechno máš skvěle navržené, utřízené, dokumentované. Zabralo to týdny, ale je to krása. Akorát že tuhle věc už po Vánocích vlastně nikdo nebude potřebovat. Dobrá práce? Špatná práce?
Máš tým programátorů a vidíš, že tam jsou lidi dvou dost odlišných povah. Tým není efektivní a ještě se hádá. Špatná práce. Co s tím?
Summer is ending and ArtBar is open after renovations!
Come talk about Python, graphs, databases, and any other fun parts of life.
There are so many Python Videos on the web. How do we find the good free videos on the topics we are interested in, and avoid the junk?
PythonLinks.info organize Python-related videos into a tree of categories. It rates each video based on upvotes versus total votes. Swipe left, right, up, or down to browse the tree.
This talk discusses the Python Video Ecosystem, the classification approach, and the underlying Python Graph Database (ZODB).
Prázdniny jsou v plném proudu a i srpnové Pyvo bude odlehčeně prázdninové. Chceš-li ostatním něco říct, připrav si pětiminutový lightning talk!
Po přednáškách si zagrilujeme na zahrádce bistra Andini.
Grilování sponzoruje Kiwi.com. Můžete se těšit na maso, pečivo, zeleninu, nealko i pivo.
Dear Pythonistas (those who are not attending EuroPython :),
As usual, during the holidays, Pyvo enters the slow summer mood, so no talks for you in July and August. We wanted to come up with the traditional grill event, but due to the uncertain weather situation, the decision was made to just have a beer at U Dřeváka Beer&Grill. Also, the grill is reserved for August already!
Come have a chat about Python-related stuff. We might even try to bring few stickers for exchange if anybody is interested :)
See you on Thursday!
Blíží se nová verze Pythonu!
Půjde-li vše hladce, den před Pyvem oficiálně vyjde Python 3.7.
Uvítáme přednášky na témata kolem jazyka, standardní knihovny, interpreteru, nebo o tom jakou verzi Pythonu používáte ve vašem projektu.
Máš-li na Pyvu co říct, napiš ogranizátorům!
Májové pyvo bude v netradičnom termíne, o týždeň skôr než tradične.
Z májového Pyva si jeden z Vás môže odniesť lístok na nadchádzajúci PyCon CZ v Prahe. Najistejší spôsob, ako mať šancu ho získať, je ukázať sa s lightning talkom. :)
Pozor, Pyvo začína trochu neskôr, než je obvyklé.
Pyvo in May will be a week earlier than usual.
One of you may leave May's Pyvo with a ticket to the upcomming PyCon CZ in Prague. The surest way of getting a chance to get the ticket is to come up with a lightning talk. :)
This Pyvo will start a bit later than usual.
In this presentation we will poke at MicroPython hiding deep in the silicon jungles of the PyBoard and ESP8266 microcontrollers.
We will check out the core libraries that the platform offers and play with simple scripts to learn the development work flow and system APIs.
The show's going to happen on-stage, unless the boards let their blue smoke out before we get that far.
V Apríli sa pozrieme na Redis Queue.
Z aprílového Pyva si jeden z Vás odnesie lístok na nadchádzajúci PyCon CZ v Prahe. Najistejší spôsob, ako mať šancu ho získať, je ukázať sa s lightning talkom. :)
Pozor, Pyvo začína trochu neskôr, než je obvyklé.
In April we will look at the Redis Queue library.
One of you will leave April's Pyvo with a ticket to the upcomming PyCon CZ in Prague. The surest way of getting a chance to get the ticket is to come up with a lightning talk. :)
This Pyvo will start a bit later than usual.
Keep-it-simple approach to work queues designed for cases when Celery is just too complicated.
Quick and dirty debugging output for tired programmers.
An invitation to PyCon CZ in Prague
V březnu Pyvo bude!
Yes, there'll be Pyvo in March!
POZOR: Únorové pivo se mimořádně nekoná v Artbaru!
Honza Dupal z firmy Exponea vám poví o tom, jak využívají vizuální programování v marketingu.
Frido Pokorný z Red Hatu pak pohovoří o distribuovaných výpočtech s pomocí knihovny Selinon.
A možná bude i soutěž o lístek na Pycon 2018 ;)
Těšíme se na vás a na vaše příspěvky do diskuze.
Jak Exponea ulehčuje pomocí vizuálního programování práci běžným uživatelům? Na příkladu z marketingu si ukážeme návrh nástroje pro vizuální programování – od definice problému přes návrh grafického rozhraní a expresivitu jazyka až po implementaci a škálování v Pythonu.
Vieš ako uskutočňovať distribuované výpočty v clusteroch? Skúšal si niekedy spracovať dáta s jednoduchými ale aj komplexnými závislosťami distribuovane pomocou Pythonu? Ak áno, možno poznáš populárne knižnice ako napríklad Celery alebo Dramatiq. V tejto prednáške si, okrem základov distribuovaných výpočtov, ukážeme nevýhody týchto knižníci, ako aj možnosť rozšíriť Celery pre zjednodušenie administratívy, údržby a diagnózu chýb v clusteroch orchestrovaných pomocou OpenShift či Kubernetes schopných spracovať „big data“.
Pojďme si popovídat o učení. Ne o tom strojovém, které je teď tak populární, ale o tom obyčejném, lidském.
Jak a proč se učit programovat? Ať už od začátků, nebo, když už to člověk umí, jak se vzdělávat dál?
Jak a proč učit někoho jiného? Kdy je dobré začít?
Těšíme se na vás a na vaše příspěvky do diskuze.
Na začátek trochu rozvedu, co vlastně znamená, „učit se programovat“. Je rozdíl mezi tím, co se učí na informatice na vysoké škole, a tím co se dělá na Django workshopech. Který přístup je (pro koho) lepší?
Sám mám zkušenost se začátečnickým kurzem pro PyLadies i s vysokoškolským „pokročilým Pythonem“. Oba kurzy mají otevřené materiály, které si může kdokoli projít i z domu.
Popovídám o tom, jak takové otevřené kurzy fungují, jak se připravených materiálů učit, jak do nich přispět, nebo jak založit vlastní komunitní kurz či workshop.
Představení projektu Umíme programovat, předmětu Základy programování na FI MUNI, knížek Programátorská cvičebnice a Želví grafika a dalších programátorsky-výukových aktivit, které spolu všechny tak trochu souvisí.
Michal představí Python víkendy s kiwi.com.