The measures enacted with regards to the COVID-19 may still affect the Pyvo meetups or the conditions under which they are being held. Please follow the city pages to get the information and contact your local organizing team in case of any questions.

✎ Edit this event on GitHub

Ostravské Pyvo – Tisk ve třech rozměrech

The meetup took place on Wednesday the 3rd of January, 2018 at 19:00.
V. R. Levský, Škroupova 1114/4 → map (mapy.cz)

Ahoj!

Svět se mění a technologie jdou raketovým tempem stále kupředu. Dokonce staré známé tiskárny nejsou výjimkou a ty nové a moderní se naučily tisknout ve třetím rozměru a vytvářet prostorové objekty z různých materiálů. Pojďme se na ně na Pyvu podívat trochu blíže.

Stejně jako musíme projít cestou od tvorby dokumentu po vytištěný papír lezoucí ještě teplý z tiskárny, musíme si prostorový objekt nejdříve vytvořit, zkontrolovat jeho správnost, připravit jej pro tiskárnu a teprve pak přistoupit k tisku samotnému. Na Pyvu si všechny tyhle části projdeme a zatímco my si pak budeme plnit břicha dobrým jídlem a pitím, necháme tiskárnu, aby námi vytvořený objekt převedla z virtuálního světa do reálného.

Mimochodem, pokud by se někdo chtěl zapojit jako kouč či organizátor v týmu ostravských PyLadies, proběhne hodinu před Pyvem na stejném místě první schůzka organizátorů, na které se bude řešit další kurz v roce 2018.

Těšíme se na vás.

Elsewhere on the web: meetup.com.

Talks

OpenSCAD

  • Petr Viktorin

Profesionální 3D tisk

  • Martin Gren

Venue

V. R. Levský, Škroupova 1114/4

Other maps: mapy.cz, Google Maps.