Opatření v souvislosti s onemocněním COVID-19 můžou nadále ovlivňovat srazy Pyva nebo podmínky jejich konání. Pro více informací sledujte stránky jednotlivých měst a s případnými dotazy se obraťte na místní organizační tým.

✎ Edituj tuto událost na GitHubu

Ostravské Pyvo – Tisk ve třech rozměrech

Sraz se konal ve středu 3. ledna 2018 v 19:00.
V. R. Levský, Škroupova 1114/4 → mapa (mapy.cz)

Ahoj!

Svět se mění a technologie jdou raketovým tempem stále kupředu. Dokonce staré známé tiskárny nejsou výjimkou a ty nové a moderní se naučily tisknout ve třetím rozměru a vytvářet prostorové objekty z různých materiálů. Pojďme se na ně na Pyvu podívat trochu blíže.

Stejně jako musíme projít cestou od tvorby dokumentu po vytištěný papír lezoucí ještě teplý z tiskárny, musíme si prostorový objekt nejdříve vytvořit, zkontrolovat jeho správnost, připravit jej pro tiskárnu a teprve pak přistoupit k tisku samotnému. Na Pyvu si všechny tyhle části projdeme a zatímco my si pak budeme plnit břicha dobrým jídlem a pitím, necháme tiskárnu, aby námi vytvořený objekt převedla z virtuálního světa do reálného.

Mimochodem, pokud by se někdo chtěl zapojit jako kouč či organizátor v týmu ostravských PyLadies, proběhne hodinu před Pyvem na stejném místě první schůzka organizátorů, na které se bude řešit další kurz v roce 2018.

Těšíme se na vás.

Jinde na webu: meetup.com.

Přednášky

OpenSCAD

  • Petr Viktorin

Profesionální 3D tisk

  • Martin Gren

Místo

V. R. Levský, Škroupova 1114/4

Další mapy: mapy.cz, Google Maps.