The measures enacted with regards to the COVID-19 may still affect the Pyvo meetups or the conditions under which they are being held. Please follow the city pages to get the information and contact your local organizing team in case of any questions.

✎ Edit this event on GitHub

Plzeňské Pyvo #5 AI - stačí se bát, nebo je lepší poznat?

The meetup took place on Wednesday the 12nd of September, 2018 at 18:00.
Beer Factory, Dominikánská 13/8, Plzeň → map (mapy.cz)

Vážení přátelé Pythonu i další příznivci našich setkání!

Tentokrát se podíváme na téma Artificial intelligence, které při posledním setkání získalo nejvíc hlasů. AI je dnes buzzword, pod kterým je namícháno mnoho různých technologií, technik a přístupů. Některým z nich se budou věnovat naši přednášející.

Nechceme vás trápit přílišnou odborností. Záměrem je téma AI představit i laikům a jít spíše do šířky, než do hloubky. Věříme, že se přednášejícím podaří lidsky vysvětlit základy a ukázat praktické použití.

Neradi bychom však ošidili pokročilé vývojáře nebo vědce! Určitě nás přijďte seznámit se svou prací nebo libovolnou zajímavostí formou lightning talku, na který moc rádi navážeme diskuzí u pivka.

Talks

Úvodní slovo

  • Filip Vaculík
  • Tomáš Bedřich

Úvod do strojového učení

  • Vladimír Toncar

Aplikace ML/AI pro řešení problémů ve finančnictví a pojišťovnictví

  • David Brožík - S9Y

Genetické algoritmy

  • Filip Vaculík

Lightning talks

Pokud máte zkušenost se zajímavou technologii, projektem, nebo chcete prezentovat sebe, či svou firmu a její aktivity, nebojte se přihlásit o slovo. K dispozici můžete mít plných 5 minut pro své téma. Témata možno domluvit mailem na filip.vaculik@jsi.cz případně ve vhodnou chvíli při akci. Také sbíráme náměty na přednášky pro další Pyva viz. pyvo.cz#info-for-speakers.

Venue

Beer Factory, Dominikánská 13/8, Plzeň

Máme rezervovaný celý suterén restaurace (Pivní klub). Pokud nenajdete schody dolů, na baru vás rádi nasměrují.

Webovky restaurace (odscrollujte pro denní menu), stálé menu.

Z vlakového nádraží 15 minut pěšky přes ulice Americká, Jungmannova, Bedřicha Smetany, Náměstí Republiky a Dominikánská. Možno též tramvají číslo 1 nebo 2 na zastávku Náměstí Republiky, pak 3 minuty pěšky.

Z autobusového nádraží 15 minut pěšky přes ulice Přemyslova, Solní a Dominikánská. Alternativně tramvají číslo 2 na zastávku Náměstí Republiky, pak 5 minut pěšky.

Other maps: mapy.cz, Google Maps.