The measures enacted with regards to the COVID-19 may still affect the Pyvo meetups or the conditions under which they are being held. Please follow the city pages to get the information and contact your local organizing team in case of any questions.

✎ Edit this event on GitHub

Plzeňské Pyvo #3 Data

The meetup took place on Wednesday the 9th of May, 2018 at 18:00.
Beer Factory, Dominikánská 13/8, Plzeň → map (mapy.cz)

Ahoj všichni!

Po diskuzích s účastníky volíme pro třetí setkání téma "automatizace práce s většími objemy dat". Start přednášek bude mezi 18:30 - 19:00. Rezervujte si dostatek času, setkání s lidmi, kteří prošlapávají cestu technologiemi může být stejně přínosné, jako oficiální program. Rádi bychom, abyste navázali tvalá spojenectví. Nemusíte být na všechny ty technologie a slepé uličky sami. Těšíme se na setkání.

Talks

Úvodní slovo

  • Filip Vaculík
  • Tomáš Bedřich

Pandas, analýza dat

  • Honza Smitka

Představení knihovny Pandas na praktickém příkladu ze skutečného světa, zpracování statistik PPC kampaní. Na vzorku dat si ukážeme, jak data načíst, provádět výpočty, filtrovat, řadit, seskupovat a spojovat.

Validace datových struktur

  • Olda Taufer

Letmý průlet knihovnami pro validaci dat. Podrobněji se seznámíme s knihovnou Schematics. Ukážeme si reálné využití a zajímavější validační schémata.

Anonymizace dat

  • Jirka Prchlík

Co s hromadami dat, když na vás za rohem číhají nástrahy jako ePrivacy a GDPR. Faker může být, v některých případech, řešení.

Lightning talks

Pokud máte zkušenost se zajímavou technologii, projektem, nebo chcete prezentovat sebe, či svou firmu a její aktivity, nebojte se přihlásit o slovo. K dispozici můžete mít plných 5 minut pro své téma.

Témata možno domluvit mailem na filip.vaculik@jsi.cz případně ve vhodnou chvíli při akci. Také sbíráme náměty na přednášky pro další Pyva viz. pyvo.cz#info-for-speakers.

Venue

Beer Factory, Dominikánská 13/8, Plzeň

Máme rezervovaný celý suterén restaurace (Pivní klub). Pokud nenajdete schody dolů, na baru vás rádi nasměrují.

Webovky restaurace (odscrollujte pro denní menu), stálé menu.

Z vlakového nádraží 15 minut pěšky přes ulice Americká, Jungmannova, Bedřicha Smetany, Náměstí Republiky a Dominikánská. Možno též tramvají číslo 1 nebo 2 na zastávku Náměstí Republiky, pak 3 minuty pěšky.

Z autobusového nádraží 15 minut pěšky přes ulice Přemyslova, Solní a Dominikánská. Alternativně tramvají číslo 2 na zastávku Náměstí Republiky, pak 5 minut pěšky.

Other maps: mapy.cz, Google Maps.