The measures enacted with regards to the COVID-19 may still affect the Pyvo meetups or the conditions under which they are being held. Please follow the city pages to get the information and contact your local organizing team in case of any questions.

✎ Edit this event on GitHub

Plzeňské Pyvo #2 Skládanka znalostí

The meetup took place on Wednesday the 14th of March, 2018 at 18:00.
Beer Factory, Dominikánská 13/8, Plzeň → map (mapy.cz)

Zdravíme všechny!

Python není v západních Čechách neznámý pojem, což bylo bez pochyb prokázáno účastí na minulém setkání. Doufáme, že se od prvotního vzedmutí zájmu přeneseme k pravidelným setkáváním, druhou středu každý lichý měsíc.

Zahájení plánujeme na 18:hod a start přednášek mezi 18:30 - 19:00. Až nás z Beer Factory vyženou, půjdeme si najít další lokál, tak ať s vámi ve čtvrtek v práci moc nepočítají.

Pokud možno, nahlaste svou účast ať stihneme ukrást dostatek židlí. Díky! Věříme, že pro vás bylo minulé setkání přínosné, nezapomenutelné, a že se opět uvidíme!

Talks

Úvodní slovo

  • Filip Vaculík
  • Tomáš Bedřich

Dekorátory – zbavené tajemství

  • Jan Šmejkal z (orgis.cz - https://www.orgis.cz)

IPython – mocný pomocník, kterého nejspíš máte doma

  • Filip Vaculík

Ponor do tajů pokročilejších funkcí tohoto interaktivního shellu. Práce s bloky kódu, inicializační scripty, %magic, !escape příkazy a další fičůry.

PyLadies v Plzni

  • Libuše Poustková

PyCon Prague 2018

  • Tomáš Bedřich

Startup Weekend Plzeň

  • Pavel König

Talks

Pokud máte zkušenost se zajímavou technologii, projektem, nebo chcete prezentovat sebe, či svou firmu a její aktivity, nebojte se přihlásit o slovo. Sbíráme náměty na přednášky pro další Pyva viz. pyvo.cz#info-for-speakers a máme dvě další formy jak může zaznít váš hlas.

Lightning talk, ve kterém budete mít plných 5 minut, pro svou chvíli slávy. Počet Lightning talků je omezen na cca 3 až 5.

Twinkle Talk kde vám dáme 1 minutu, což by mělo stačit k pozvánce na zajímavou akci, upozornění na zajímavou technologii, či malé, aktuální, filozofické zamyšlení.

Možno domluvit dopředu mailem na filip.vaculik@jsi.cz případně ve vhodnou chvíli při akci.

Venue

Beer Factory, Dominikánská 13/8, Plzeň

Máme rezervovaný celý suterén restaurace (Pivní klub). Pokud nenajdete schody dolů, na baru vás rádi nasměrují.

Webovky restaurace (odscrollujte pro denní menu), stálé menu.

Z vlakového nádraží 15 minut pěšky přes ulice Americká, Jungmannova, Bedřicha Smetany, Náměstí Republiky a Dominikánská. Možno též tramvají číslo 1 nebo 2 na zastávku Náměstí Republiky, pak 3 minuty pěšky.

Z autobusového nádraží 15 minut pěšky přes ulice Přemyslova, Solní a Dominikánská. Alternativně tramvají číslo 2 na zastávku Náměstí Republiky, pak 5 minut pěšky.

Other maps: mapy.cz, Google Maps.