The measures enacted with regards to the COVID-19 may still affect the Pyvo meetups or the conditions under which they are being held. Please follow the city pages to get the information and contact your local organizing team in case of any questions.

✎ Edit this event on GitHub

Brněnské Pyvo – Projektové a Okna

The meetup took place on Thursday the 29th of November, 2018 at 19:00.
ArtBar Druhý Pád, Štefánikova 836/1 → map (mapy.cz)

Na tomto Pyvu si řekneme, jak příjemněji používat a spravovat Windows a jak se co nejvíce přiblížit prostředí, které funguje na Linuxu. Dále něco o sdílení projektů nejen pro Python nováčky.

Talks

Linuxové vývojové prostředí ve Windows

  • Tomáš Mikulec

Nastavení rozumného vývojového prostředí a správa softwaru ve Windows nemusí být nejpříjemnější. Ukážu "balíčkovací systém" chocolatey, ipython, msys2 a rozumnou příkazovou řádku s příkazy, na které jsem zvyklý z Linuxu.

Projekty, aneb Kafe s Pomerančem

  • Tomáš Mikulec

Během svých Python kurzů mě napadá spousta projektů, v cestě ale stojí jednak jakým způsobem zaujmout účastníky a ukázat jim, co vše je možné, a jednak jak jim po pochopení základů dát jednodušší projekty, do kterých se můžou hned pustit. Kam všechny nápady sepsat tak, aby si mohli nováčci dobře vybrat? Bude to zajímavé i pro ostatní? Asi mám nápad na řešení.

Docs with Sphinx

  • Honza Javorek

py-spy

  • Martin Bašti

Venue

ArtBar Druhý Pád, Štefánikova 836/1

Sejděte dolů po schodech, vydejte se doleva poměrně dlouhou chodbou, a po pravé straně najdete bar. Pyvo hledejte v salonku za barem.

Other maps: mapy.cz, Google Maps.