The measures enacted with regards to the COVID-19 may still affect the Pyvo meetups or the conditions under which they are being held. Please follow the city pages to get the information and contact your local organizing team in case of any questions.

✎ Edit this event on GitHub

Brněnské Pyvo – Pod pokličkou

The meetup took place on Thursday the 29th of September, 2016 at 19:00.
Sklípek kiwi.com, Hlinky 40/102 → map (mapy.cz)

V září se – samozřejmě kromě piva a jídla – podíváme pod kapotu technologiím, které denně používáme.

Dnešní programátor to v podstatě vědět nepotřebuje – na seřazení seznamu máme funkci sort(), o rušení nepotřebných objektů se nám stará garbage collector, na nakreslení grafu určitě existuje nějaká webová služba s pěkným API. Ale pak přijde problém – vestavěný algoritmus přestává stačit, spotřeba paměti z nějakého důvodu roste, hezké API zdražuje nebo rovnou přestává fungovat. A v těchto případech je dobré technologie znát do větší hloubky, než je popsáno v dokumentaci.

Uvítáme všechny přednášky, které odhalí víc než potřebuje typický uživatel. Víš-li jak procesor využívá polovodiče, Numpy objektový model, nebo Docker kernelovou izolaci, přijď nám o tom povědět!

Přednášky prosím oznam na Facebooku nebo na mailu (brno-pyvo@googlegroups.com).

Místo bude upřesněno, a to hlavně podle předpokládané účasti. Chceš-li přijít, označ se prosím na Facbooku, Lanyrdu či mailu.

JAK už je dnes na Pyvu zvykem, uvodní přednáška bude vhodná i pro začátečníky.

Elsewhere on the web: lanyrd.com.

Talks

Jak postavit slovník z nul a jedniček

  • Petr Viktorin

Python je "vysokoúrovňový programovací jazyk": programy v něm jsou čitelné pro lidi, spíš než aby odpovídaly tomu, jak je provádí počítač. A tak ačkoli se tak nějak ví, že v počítači jsou jenom samé nuly a jedničky, není úplně jasné, kde se vzaly ostatní čísla – a navíc i řetězce, seznamy, slovníky a ostatní objekty.

Pojďte se něco dozvědět o tom, jak funguje počítačová paměť, a jakým způsobem jsou v ní uloženy základní objekty Pythonu.

Přednáška bude přístupná každému, kdo někdy v Pythonu použil slovník. Ale i pokročilí Pythonisti se pravděpodobně dozví něco nového.

Náhled pod sukni síťové komunikace

  • Lumír Frenzy Balhar

Venue

Sklípek kiwi.com, Hlinky 40/102

Other maps: mapy.cz, Google Maps.