The measures enacted with regards to the COVID-19 may still affect the Pyvo meetups or the conditions under which they are being held. Please follow the city pages to get the information and contact your local organizing team in case of any questions.

✎ Edit this event on GitHub

Brněnské Pyvo + BRUG – Výjezdové

The meetup took place on Thursday the 27th of February, 2014 at 19:00.
Hlavní nádraží, Nádražní 418/1, 60200 → map (mapy.cz)

http://lanyrd.com/2014/rubyslava...

[English]: Our friends in Bratislava are celebrating three years of meetups. Join us in joining them at the Rubyslava + PyVo #36 (International MiniConference Edition)!

We will leave by train at 16:22, and return at 0:52. The ticket will cost you about 500 CZK. Slovakia is in the Eurozone so remember to bring appropriate currency for drinks & food.

[Czech]: V Bratislavě se koná Rubyslava + PyVo #36 (International MiniConference Edition). Zároveň je výročí třech let pořádání Rubyslavy.

Zároveň se tato Rubyslava koná ve stejný den jako brněnské Pyvo. Bratislava je za rohom, padl tedy z naší strany nápad, že bychom udělali kamarádský výjezd 8-)

Jano potvrdil, že místa bude dost, takže jsme se nakonec opravdu rozhodli přilít olej do ohně a přivézt do Bratislavy celé únorové Pyvo!

Jede se vlakem, společně. vyjíždíme o půl páté, vrátíme se zhruba v jednu ráno (při troše štěstí to bude akorát navazovat na rozjezd)

Celá sranda by měla přijít na zhruba 500 Kč (cesta) + co propijete a projíte (nezapomeňte si vzít nějaká eura!)

[Geektrains]:

Elsewhere on the web: lanyrd.com.

Venue

Hlavní nádraží, Nádražní 418/1, 60200

Other maps: mapy.cz, Google Maps.