Vzhledem k aktuální situaci a mimořádným opatřením vydaným v souvislosti s onemocněním COVID-19 rušíme až do odvolání pravidelné Pyvo. Sledujte stránky jednotlivých měst pro více informací o případných termínech či virtuálních setkáních.

✎ Edituj tuto událost na GitHubu

Plzeňské Pyvo #14 Návrhové vzory

Sraz se bude konat ve středu 13. května 2020 v 18:00.
Beer Factory, Dominikánská 13/8, Plzeň → mapa (mapy.cz)

Vážení přátelé a příznivci našich setkání!

Každému vývojáři se poměrně brzo stane, že ve světě kódu se neustále objevují stejné, či velmi podobné situace. Jako odpověď na tuto skutečnost, napříč mnoha lety co toto odvětví existuje, vznikly jisté vzory, které tyto situace řeší. Říká se jim - Návrhové vzory (Design patterns).

Návrhové vzory, nejsou nutně vázány na kontrétní jazyk a tudíž je toto téma vhodné i pro ne-pythonisty.

POZOR, ZMĚNA TERMÍNU!

Omlouváme se, ale z preventivních důvodů jsme se rozhodli změnit termín našeho pravidelného setkání. Předběžně jsme jej posunuli na 13.5. Uvidíme, jak se bude situace vyvíjet. Díky za pochopení. Za organizátory, Tomáš Bedřich

Přednášky

Úvodní slovo

  • Filip Vaculík
  • Tomáš Bedřich

Pokud máte zkušenost se zajímavou technologii, projektem, nebo chcete prezentovat sebe, či svou firmu a její aktivity, nebojte se přihlásit o slovo. K dispozici můžete mít plných 5 minut pro své téma. Téma je možno přihlásit kdykoliv během akce u libovolného z organizátorů. Také sbíráme náměty na přednášky pro další Pyva viz. pyvo.cz#info-for-speakers.

Dekorátory

  • Tomáš Bedřich

Dekorátor je jednoduchý a užitečný návrhový vzor. Našel si své místo hlavně v srdcích Pythonistů pro svou možnost elegantně ovlivňovat chování funkcí, ale poslední dobou proniká i do jiných jazyků. Pojďme se s ním prakticky seznámit na příkladech.

Publisher-subscriber

  • Tomáš Bedřich

Tento systém se dá vysvětlit na jenom slajdu, ale možnosti jeho použití jsou nedozírné. Od zjednodušení komplexních programů až po komunikaci mezi servery po celém světě. Opět se zaměříme hlavně na inspiraci a příklady reálného použití.

Jedináčci, továrny a borgové

  • Jan Smitka

V přednášce si ukážeme několik praktických i nepraktických návrhových vzorů, které řeší problematiku vytváření objektů. Ukážeme si i jejich implementaci v Pythonu a na závěr jednu třešničku, kterou byste ale raději používat neměli.

Místo

Beer Factory, Dominikánská 13/8, Plzeň

Máme rezervovaný celý suterén restaurace (Pivní klub). Pokud nenajdete schody dolů, na baru vás rádi nasměrují.

Webovky restaurace (odscrollujte pro denní menu), stálé menu.

Z vlakového nádraží 15 minut pěšky přes ulice Americká, Jungmannova, Bedřicha Smetany, Náměstí Republiky a Dominikánská. Možno též tramvají číslo 1 nebo 2 na zastávku Náměstí Republiky, pak 3 minuty pěšky.

Z autobusového nádraží 15 minut pěšky přes ulice Přemyslova, Solní a Dominikánská. Alternativně tramvají číslo 2 na zastávku Náměstí Republiky, pak 5 minut pěšky.

Další mapy: mapy.cz, Google Maps.