Příležitostná setkání nejen pro programátory v Pythonu.
Máte-li zájem diskutovat s Libereckými Pyvaři, přihlaste se na facebook / discord případně do skupiny na Telegramu.
Liberecké Pyvo se nám přes léto trochu zadrhlo a byla by škoda, aby nepokračovalo. Pojďme ho poslední čtvrtek v říjnu restartovat. Ač se akce koná pod záštitou Python komunity, vítáni jsou programátoři a admini používající jakýkoli (i žádný) programovací jazyk.
Abychom věděli, s kolika lidmi můžeme počítat, prosím nahlaste svou účast. Díky!
Budeme rádi, vystoupíte-li s vlastním příspěvkem, či lightning talkem.
Jaká úskalí skýtá obyčejné přehraní video souboru na počítači a jaká dědictví si tato problematika nese z éry analogového filmu a videa?
Na závěr bude prostor pro krátké přednášky na libovolné téma. Jediným omezením je časový limit pět minut (včetně prostoru pro dotazy). Registrujte svůj lightning talk na lipyvo.jdem.cz.
Druhé setkání programátorů v Liberci proběhne přibližně dva měsíce po předchozím. Tématem tentokrát budou oblíbené – postupy, programovací jazyky, utility, nebo třeba technologie. Máte nějakou takovou? Nestyďte se a povězte nám o ní. Není třeba povídat dlouho, klidně stačí Lightning talk. Nezapomeňte, že nemusí jít jen o Python. Pyvaři jsou tolerantní a rádi si rozšíří svůj obzor.
Abychom věděli, s kolika lidmi můžeme počítat, prosím nahlaste svou účast. Díky!
Od 30. dubna musí být všechny důvěryhodné certifkáty na internetu zveřejněny v Certificate Transparency. V přednášce si povíme, co to je a jak to vlastně celé funguje.
Ještě je prostor na pár krátkých (5 minut) přednášek na libovolné téma. Registrujte své vystoupení na lipyvo.jdem.cz, nebo napište e-mail organizátorům.
Pyvo zavítalo i do Liberce! Po Brně, Praze, Ostravě, Olomouci a Plzni je to konečně i setkání programátorů v regionu pod Ještědem.
Abychom věděli, s kolika lidmi můžeme počítat, prosím nahlaste svou účast. Díky!
Na drobné občerstvení zve také spolek vpsFree.cz, jehož členové jsou mezi Pyvaři samozřejmě vítáni.
Krátké povídání o tom, co je to Pyvo, od člověka, který pivo nepije, hospody nevyhledává a přesto to nakonec organizuje.
Skripty občas píše asi každý. Pokud se zuby nehty nedržíte
skriptování v shellu, ale připustíte i Python, mohu vám ukázat,
jak za 10 minut vytvořit nádherné CUI (command-line user interface)
s pomocí modulu click
. Pokročilé parsování argumentů je jenom
začátek – je libo barvičky nebo progressbar?
Přednáška z InstallFestu 2017.
Python je „vysokoúrovňový programovací jazyk“: programy v něm jsou čitelné pro lidi, spíš než aby odpovídaly tomu, jak je provádí počítač. A tak ačkoli se tak nějak ví, že v počítači jsou jenom samé nuly a jedničky, není úplně jasné, kde se vzaly ostatní čísla – a navíc i řetězce, seznamy, slovníky a ostatní objekty.
Pojďte se něco dozvědět o tom, jak funguje počítačová paměť, a jakým způsobem jsou v ní uloženy základní objekty Pythonu.
Přednáška bude přístupná každému, kdo někdy v Pythonu použil slovník. Ale i pokročilí Pythonisti se pravděpodobně dozví něco nového.