The measures enacted with regards to the COVID-19 may still affect the Pyvo meetups or the conditions under which they are being held. Please follow the city pages to get the information and contact your local organizing team in case of any questions.

✎ Edit this event on GitHub

Plzeňské Pyvo #21 Lehké představení jiných programovacích jazyků

The meetup took place on Wednesday the 14th of July, 2021 at 18:00.
HUB 2.0, Cukrovarská 3006/20, Plzeň → map (mapy.cz)

Vážení přátelé a příznivci našich setkání!

Pojďme se opět setkat osobně, tentokrát s odlehčenějším prázdninovým tématem – exkurzí do světa jiných jazyků.

Pokud nás můžete obohatit vaší zkušeností s dalším z programovacích jazyků, budeme rádi, když si pripravíte několikaminutový vstup.

V HUBu bude k dispozici voda, točená Kofola, pivo a pár drobností k poškádlení chuťových buněk. Pokud máte zájem se na akci najíst, lze využít dovážky, kousek od objektu, v ulici Černická 10, je například provozovna Pizza doma.

Prosíme o dodržování rozumných opatření zabraňujících šíření nakažlivých nemocí. Link

Protože se nekteří mohou zúčastnit jen online, plánujem část našeho setkání streamovat, ale pokud můžete, raději přijděte na živo.

Link Meeting ID: 832 4154 2579 Passcode: 1407

Děkujeme a na viděnou!

Talks

Úvodní slovo

  • Tomáš Bedřich & Filip Vaculík

Haskell

  • Tomáš Zítka

Čistě funkcionální, staticky typovaný, líný jazyk, co na se tom může Pythoniostovi líbit?

Z Pythonu k C#.

  • Adéla Kristejnová

Letem světem C# a .NETem.

Programování hrou

  • Filip Vaculík

Jak na výuku programování pro děti, mládež a hravé. Letmá přehlídka technologií, které se osvědčily po Karlovi a Baltíkovi.

BASH

  • Tomáš Lipenský

Tomáš je bývalý šéfadmin z IBM, který nyní působí v Oriflame. Dorazí k nám z Brna, aby nás obohatil o jeho zkušenosti s BASHem a drobné srovnání s Pythonem.

Lightning talks

Pokud máte zkušenost se zajímavou technologii, projektem, nebo chcete prezentovat sebe, či svou firmu a její aktivity, nebojte se přihlásit o slovo. K dispozici můžete mít plných 5 minut pro své téma.

Témata možno domluvit mailem na filip.vaculik@jsi.cz, případně u libovolného z organizátorů ve vhodnou chvíli při akci. Také sbíráme náměty na přednášky pro další Pyva, více informací na pyvo.cz#info-for-speakers.

Venue

HUB 2.0, Cukrovarská 3006/20, Plzeň

Akce se koná v suterénu objektu. U vstupu do objektu budou šipky, které Vás navedou ke správnému vchodu.

Protože nejde o restauraci, není možné si přímo na místě objednat jídlo. Pokud máte zájem se na akci najíst, lze využít dovážky, kousek od objektu je například provozovna Pizza doma. Na místě bude k dispozici voda, točená kofola a pivo.

Z vlakového nádraží 15 minut pěšky přes ulice Mikulášská, Slovanská, Papírnická, poté přes Papírenskou lávku do ulice Cukrovarská. Alternativně tramvají číslo 1 či 2 do zastávky Mikulášské náměstí, poté opět 7 minut pěšky ulicí Papírnická a přes Papírenskou lávku do ulice Cukrovarská.

Z autobusového nádraží asi 25 minut pěšky ulicemi Husova, Smetanovy sady, Kopeckého sady, Goethova, Prokopova, Doudlevecká až do ulice Cukrovarská. Alternativně tramvají číslo 2 na zastávku Mikulášské náměstí, pak 7 minut pěšky ulicí Papírnická a přes Papírenskou lávku do ulice Cukrovarská.

Other maps: mapy.cz, Google Maps.